U17 Bosna i Hercegovina u drugom kolu elitnih kvalifikacija za Euro savladala je domaćina turnira Austriju sa 1:2.

Prvi gol za Zmajeve zabio je u 53. minuti Dragan Matković, da bi samo dvije minute poslije Ajdin Hasić šutem sa centra povećao vodstvo BiH.

Odmah u narednom napadu Austrija smanjuje vodstvo golom Marcel Monsbergera, ali to je bilo sve od Austrijanaca.

Do kraja na 1:3 povećava Mujić u četvrtoj minuti sudijske nadoknade za veliku radost stotinjak bh. navijača na tribnama stadiona Thermen u Bad Waltersdorfu.

Na istom stadionu u utorak u 18,30 sati u posljednjem kolu U17 BiH igra odlučujuću utakmicu protiv Danske, pa zato dođite podržati mlade Zmajeve.

Bosna i Hercegovina: Luka Kačavenda, Elvir Muminović (Vedad Radonja 68.), Dino Islamović, Dragan Matković, Stefan Rankić, Robert Voloder, Alen Mehić, Ajdin Hasić, Denil Badžak (Edin Mujić 59.), Elmin Herić (Ivan Šarčević 79.), Armin Šarić.