Nogometaši Dinama iz Zagreba u gradskom derbiju dočekali su Lokomotivu i potpuno neočekivani pretrpjeli novi debakl, nakon onog u prošlom kolu od Rijeke.

Isto je bilo i u ovom meču, a Lokomotiva, koja važi za Dinamovu filijalu, slavila je na Maksimiru s nevjerovatnih 1:4.

U vodstvo je došla u 8. minuti preko Majera, koji je bio siguran realizator najstrožije kazne.

Dinamo je izjednačio u 25. minuti, a strijelac je bio Olmo na asistenciju bh. reprezentativca Izeta Hajrovića (26).

Gosti ipak na odmor odlaze s prednošću, za šta se pobrinuo Kastrati (44’).

U nastavku još dva gola u mreži domaćina.

Majer je ponovo pogodio iz jedanaesterca u 60. minuti, a veliku pobjedu Lokomotive zaokružio je Kastrati, također svojim drugim pogotkom sedam minuta kasnije.

Od tri bh. reprezentativca u Dinamu, samo je Armin Hodžić (23) odigrao cijeli meč.

Hajrović je zamijenjen u 46. minuti, dok je Amer Gojak (21) priliku dobio u 54. minuti.

Dinamo je unatoč ovom porazu ostao na liderskoj poziciji s učinkom od 56 bodova, što je devet više od drugoplasiranog Hajduka, koji ima utakmicu manje.