Fuddbaleri Juventusa izborili su nastup u četvrtfinalu Lige šampion nakon što su u revanš susretu osmine finala savladali u gostima engleski Tottenham rezultatom 2:1 (prvi meč u Torinu završen 2:2).

Tottenham je bio puno bolji u prvom poluvremenu i zasluženo poveo preko Sona u 39. minuti.

Ipak, Juventus je u nastavku pokazao svojoj kvalitet i došao do velikog preokreta te plasmana u četvrtfinale.

Prvo je Higuain u 64. minuti izjednačio na 1:1, da bi tri minute kasnije Dybala pogodio za konačnih 1:2.

Domaći su u 90. minuti mogli do gola koji bi ih odveo u produžetke, ali Barzagli je sa gol linije izbacio loptu.

Miralem Pjanić je odigrao cijeli meč za Juventus te zaradio žuti karton, zbog kojeg neće igrati u prvoj utakmici četvrtfinala.