Juventus je večeras u prvom susretu osmine finala Lige šampiona remizirao na domaćem terenu s Tottenhamom rezultatom 2:2.

Tim iz Torina je imao dva gola prednosti, zahvaljujući Higuainu, koji je pogađao u 2. i 9. minuti.

Kod prvog pogotka mu je fenomalno iz slobodnog udarca asistirao bh. reprezentativac Miralem Pjanić (27), dok je drugi postigao iz jedanaesterca, koji je izborio Bernardeschi.

Gosti smanjuju u 35. minuti preko Kanea, a šansu za hat-trick i treći gol svoje momčadi Higuain propušta u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, kada s bijele tačke pogađa prečku.

Juventus je u 58. minuti imao dvije prilike, koje su propustili Bernardeschi i Mandžukić, a kazna za te promašaje uslijedila je u 72. minuti, kada poravnanje Tottenhamu donosi Eriksen.

Do kraja nije bilo pravih prilika ni promjene rezultata, čime svakako mnogo zadovoljniji mogu biti gosti.

Pjanić je odigrao cijeli meč za Juventus, kojeg revaš očekuje 7. marta na Wembleyju.