Nakon ubjedljive pobjede svog tima nad Čelikom (3:0) u posljednjem susretu 17. kola Premijer lige BiH, trener Slobode Slavko Petrović izjavio je da je ona plod prvenstveno velike borbenosti, s obzirom da je bilo gotovo nemoguće igrati na tako katastrofalnom terenu.
“Sasvim zaslužena pobjeda. Vidjelo se da je tempo opao u drugom poluvremenu i da su atributi plaćeni za deset dana i četiri utakmice. Moramo odati veliko priznanje javnoj ustanovi koja je do sinoć kasno u noć radila i čistila teren, čak su i jutros dolazili. Vidi se da je teren u jednom katastrofalnom stanju i pored svog tog truda. Mislim da je ovo u mojoj karijeri najgori teren na kojem je moja ekipa igrala. Postavlja se pitanje zbog čega se mora ulaziti u decembar, jer ni na ostalim utakmicama nije bilo fudbala”, kazao je Petrović, koji priželjkuje sličan pristup i u utakmici protiv GOŠK-a.
“Do bodova smo stigli velikom borbenošću. Ovdje je velika opasnost od povreda za igrače, a prvi preduslov za igranje utakmice je da igrači mogu normalno završiti susret. Mi želimo i protiv GOŠK-a da pokažemo sve i tu ćemo za ove tri nedjelje odigrati ukupno pet utakmica. I danas se vidjelo da su neki igrači stigli do limita i sada nam slijedi oporavak”, dodao je trener Slobode.
(BiH.ba)
FK Borac Banja Luka
HŠK Zrinjski Mostar
FK Sarajevo
FK Velež Mostar
FK Željezničar Sarajevo
Arsenal FC
Manchester City
Aston Villa
Liverpool FC
Brentford FC
FC Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
VfB Stuttgart
TSG 1899 Hoffenheim
Inter Milan
AC Milan
SSC Napoli
Juventus FC
AS Roma
Austrija
Bosna i Hercegovina
Rumunija
Kipar
San Marino