U “derbiju začelja”, ujedno posljednjem susretu 17. kola Premijer lige BiH, Sloboda je na katastrofalnom terenu stadiona Tušanj dočekala Čelik i savladala ga s ubjedljivih 3:0.

Domaći tim je već u 4. minuti došao do prednosti, a strijelac je bio Krpić s bijele tačke.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 2:0, a vodstvo tuzlanske momčadi u nadoknadi prvog dijela igre nevjerovatnim autogolom udvostručio je Šišić.

Nastavak donosi još jedan gol u mreži gostiju. Ponovo je dosuđen jedanaesterac za domaće, a ovaj put precizan je Osmanagić.

Sloboda se ovom pobjedom probila na deveto mjesto i ima 16 bodova, dok je Čelik ostao na pretposljednjoj 11. poziciji s 10.

Recimo i to da su danas navijači Slobode, popularne Fukare, obilježile 30. rođendan, a tom prilikom su osnivačima uručene zahvalnice.