Nogometaši Qarabaga i po drugi put su ostali neporaženi protiv Atletico Madrida u Ligi šampiona, ovaj put na Wanda Metropolitanu, gdje su izvukli sjajnih 1:1.

Do vodstva su došli u 40. minuti pogotkom Michela, a poravnao je Thomas u 56.

Tri minuta kasnije gosti iz Azerbejdažana ostaju s igračem manje, nakon što je isključen Pedro Henriquea, ali se iapk uspijevaju odbraniti.

Najveće zasluge za to pripale su bh. golmana Ibrahimu Šehiću (29), koji je ponovo bio maestralan na golu, sakupivši osam odbrana.

Posebno su bile impresivne one u 4., 84. i 96. minuti, kada je branio udarce Griezmanna, Gabija i Gaitana.

Na kraju je i domaćin ostao s deset igrača, jer je u 88. minuti zbog drugog žutog kartona ranije u svlačionicu morao Savić.

Unatoč još jednom sjajnom rezultatu, Qarabag je ostao posljednjeplasirani u grupi C s dva osvojena boda.

Atletico je treći s tri, dok prva dva mjesta zauzimaju Roma (osam) i Chelsea (sedam).