U fantastičnom susretu u sklopu devetog kola engleske Premier lige, Arsenal je slavio na gostovanju kod Evertona s ubjedljivih 2:5.

Sve je pak krenulo odlično po domaći tim, koji je došao u vodstvo preko Rooneyja u 12. minuti.

Na poravnanje se čekalo do 40. minute, kada gol za Arsenal postiže Monreal.

S tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku potpuni debakl Evertona.

Prvo Ozil u 53. minuti pogađa za potpuni preokret, a nade domaćina u povratak gasi Gueye  drugim žutim kartonom u 68. minuti.

Šest minuta kasnije Lacazette povećava na 1:3, a sjajno izdanje Arsenala potvrđuje Ramsey u 90. minuti.

Everton u trećoj minuti nadoknade vremena smanjuje preko Niassea, ali dvije minute kasnije prima još jedan gol, koji postiže Sanchez.

Dok je bh. reprezentativac, Sead Kolašinac (24), odigrao kompletan meča za goste, našeg Muhameda Bešića (24) ni ovaj put nije bilo u domaćoj momčadi.

Arsenal se današnjom pobjedom probio na peto mjesto i ima 16 bodova, dok je Everton 18. s osam.