Mlada (U21) reprezentacija Bosne i Hercegovine priredila je veliko iznenađenje, slavivši nakon preokreta protiv Portugala s 3:1 u svom četvrtom susretu kvalifikacija za EP.

Meč je odigran u Trening kampu N/FS BiH u Zenici, gdje su gosti prvi poveli preko Carvalha u 10. minuti,

Poravnao je Šerbečić golom u 22. minuti, da bi naš tim do prednosti stigao u 77. minuti, kada na asistenciju Ćavara pogađa Demirović.

Veliku pobjedu mladih Zmajeva potvrđuje rezervista Menalo u petoj minuti nadoknade vremena.

Selektor Vinko Marinović je odlučio da ovaj meč započnu Trkulja, Todorović, Šerbečić, Radeljić, Ćivić, Ćavar, Lončar, Peco, Gojak, Jukić i Demirović.

U nastavku su priliku dobili Menalo, Mustedanagić i Kuzmanović.

Ovom pobjedom naša selekcije probila se na drugo mjesto grupe 8 i ima šest bodova, koliko i Vels na trećem mjestu uz utakmicu manje.

Prva je Rumunija s učinkom od deset bodova iz četiri utakmice.