Ekipa Manchester City savladala je sa ubjedljivih 4:1  Southampton na svom Etihadu u okviru 33. kola engleskog Premiershipa.

U 3. minuti Edin Džeko sjajno je driblingom prevario svog čuvara koji ga ruši u šesnaestercu i skrivljuje penal koji sigurno realizira Yaya Toure.

Edin Džeko imao je još dvije šanse da glavom postigne gol, no nije bio precizan.

Nakon što su gosti poravnali iz penala, City dolazi do izjednačenja iz akcije u kojoj je Edin Džeko sjajno proigrao asistenta Silvu koji namješta gol Nasriju za 2:1 u prvoj minuti sudijske nadoknade. Činjenica je da su se dva igrača Citya nalazila u ofsajd poziciji, no sudije nisu reagovale.

Naš reprezentativac u redovima Manchester Citya pobrinuo se da gosti na poluvrijeme odu još dotučeniji, pa pogađa za 3:1 na asistenciju Kolarova u četvrtoj minuti sudijske nadoknade. Do kraja susreta Jovetić je postigao gol u 81. minuti za konačnih 4:1 u korist Citya.

Edin Džeko zamijenjen je u 65. minuti susreta.