Nakon pobjede Rome u Milanu Džeko i njegov saigrač srbijanski reprezentativac Aleksandar Kolarov bili su gosti fudbalera Intera i hrvatskog reprezentativca Ivana Perišića i legende Intera i nekadašnjeg reprezentativca SCG Dejana Stankovića.

Druženje su podijelili sa svojim fanovima fotografijom kojom su još jednom pokazali svu besmislenost i neutemeljenost mržnje među nacionalistima u državama bivše Jugoslavije.

Džeko, Perišić i Kolarov već danas će se naći u taborima svojih reprezentacija. Džeko mora sa BiH pobijediti Belgiju i Estoniju želi li u baraž za SP, Perišić sa Hrvatskom igrati na bodove protiv Finske i Ukrajine, dok je Kolarov sa Srbijom jednom nogom već u Rusiji. Za sigurno prvo mjesto trebaju im dva boda iz dvije utakmice (Austrija u gostima i Gruzija kući).

Dejan Stanković danas ima angažman u UEFA-i, a njegov sin Filip je golman u mlađim kategorijama Intera.

Podsjećamo, Roma je jučer bez velikih problema sa 0:2 savladala Milan.

Prvi se u listu strijelaca za goste iz Rima upisao Edin Džeko prelijepim golom u 72. minuti, da bi pet minuta kasnije Florenzi postavio konačnih 0:2.