Saigrači ne štede riječi hvale za našeg reprezentativca

Jučerašnjim nastupom u meču Community Shielda protiv Chelseaja, bh. reprezentativni lijevi bek, Sead Kolašinac (24), još jednom je oduševio navijače, struku i saigrače iz Arsenala.

Kolašinac je dobio priliku u 33. minuti umjesto povrijeđenog Mertesackera i bio je strijelac izjednačujućeg pogotka u 82. minuti, odvevši susret u penal seriju, poslije koje je njegov tim slavio s 4:1.

Nakon što ga je pohvalio trener londonske momčadi Arsene Wenger, istakavši kako je on tip igrača koji se rađa snažan, o njemu je u superlativima govorio i Theo Walcott, koji je otišao korak dalje i nazvao ga “životinjom”.

“Trener je taj koji će donijeti konačni sud o njemu, ali za mene je Kolašinac apsolutna životinja. Mnogi igrači će ga ove sezone željeti izbjeći, to je sigurno”, kazao je Walcott.

Kolašinac je apsolutni hit i kod navijača Arsenala, koji u prvi plan ističu njegovu nevjerovatnu fizičku spremu i daju mu različite nadimke, od kojih je najzanimljivi sigurno onaj “Tenkašinac”.