Jedan od trojice koji je odigrao kompletan meč

Arsenal je u susretu prvog kola Emirates Cupa s 5:2 savladao Benficu, protiv koje je vrhunsku partiju pružio bh. reprezentativni bek Sead Kolašinac (24).

Benfica je povela u 11. minuti preko Cervija, da bi Kolašinac u 24. majstorski asistirao Walcottu za izjednačenje.

Walcott u 32. minuti svojim drugim pogotkom preokreće rezutat, a ponajveće zasluge za to pripale su Kolašincu.

On je sjajnim pasom proigrao Coquelina, koji potom proslijeđuje loptu Walcottu za 2:1.

Na poluvrijeme se otišlo pri rezultatu 2:2, nakon što je u 39. minuti mrežu Arsenala zatresao Salvio.

Arsenal u nastavku preko Lopeza (52’ a.g.), Girouda (64’) i Iwobija (70’) stiže do ubjedljive pobjede, a Kolašinac se ističe još jednom kod posljednjeg pogotka.

Nakon karakterističnog prodora po lijevoj strani, sjajnim prizemnim pasom pronašao je Girouda, koji je ostavio loptu na šut Iwobiju.

Treba reći i da je uz golmana Ospinu i kapitena Mertesackera, Kolašinac danas jedini u domaćoj momčadi odigrao kompletan meč.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.