AIK slavio s 2:0

Nogometaši Željezničara eliminisani su od AIK-a u drugom pretkolu Europa lige, nakon što su u revanšu na Friends Areni u Stockholmu poraženi s 0:2.

AIK je bio konkretniji protivnik, imao je više izglednih prilika, a pobjedu i prolaz dalje donijeli su mu Johansson i Goitom pogotcima u 48. i 85. minuti.

Posebno lijep bio je pogodak Goitoma, koji je pogodio petom mrežu Kjosevskog.

Željezničar je kod rezultata 1:0 za domaći tim imao dvije odlične prilike preko Nikolića, čiji je udarac iz 78. minute s gol linije izbacio Nyholm.

Nekoliko minuta ranije šutirao je pravo u golmana domaćih.

Podsjetimo, prvi meč ove dvije ekipe na Grbavici završen je bez pogodaka.

AIK će u trećem pretkolu igrati protiv portugalske Brage.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.