Zaria slavila s 6:5 u penal seriji

Sarajevo se nije uspjelo plasirati u drugo pretkolo Europa lige, izgubivši na penale od Zarije s 5:6.

Regularni dio meča završen je pobjedom bordo tima od 2:1, a kako je isti rezultat bio i prije sedam dana u Moldaviji, otišlo se u produžetke.

Promjene rezultata nije bilo ni u dodatnih 30 minuta, pa su pobjednika odlučili jedanaesterci.

Tu su uspješniji bili gosti iz Moldavije, koji su bili precizni šest puta, a odlučujući pogodak postigao je Focsa.

Tragičari u redovima Sarajeva bili su Mihojević i Kuzmanović.

No, vratimo se regularnom dijelu susreta.

Sarajevo je došlo u vodstvo preko Hebibovića u 13. minuti, a prednost je u 35. minuti s bijele tačke udvostručio Kadušić.

Zaria smanjuje preko Zaginailova u 60. minuti, a veliku šansu za pobjedu i prolaz Sarajevo propušta u 87. minuti, kada Crnkić promašuje penal.

Sarajevo je od 94. minute igralo s igračem više, nakon što je isključen Novicov, ali nije uspjelo slomiti otpor gostiju, koji su na kraju bili sretniji i spretniji u izvođenju jedanaesteraca.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.