Konyaspor golovima Bajića slavio u uzvratu protiv Kasimpase

Momčad Konyaspora po prvi put u svojoj historiji plasirala se u finale Kupa Turske, savladavši u uzvratnom meču polufinala Kasimpasu s 2:0 (ukupno 4:3).

Oba pogotka za Konyaspor postigao je bh. reprezentativni napadač Riad Bajić (23).

Prvo je zabio s bijele tačke u 18. minuti, da bi u 57. potvrdio pobjedu i prolaz svoje momčadi.

Podsjetimo, prvi meč završen je trijumfom Kasimpase od 3:2, kada je Bajić također bio jedan od strijelaca.

Bajić je igrao do 89. minute za Konyaspor, Amir Hadžiahmetović (20) je na terenu proveo cijeli meč, dok je treći bh. internacionalac Deni Milošević (22) priliku za igru dobio u 69. minuti.

Konyaspor će u finalu igrati s boljim iz duela Fenerbahce – Istanbul Basaksehir.

Tu je u prvom susretu, kojem je tim našeg Edina Višće bio domaćin, bilo 2:2.