Roma odgodila Juventusovu proslavu titule

U velikom derbiju talijanskog šampionata, Roma je večeras na Olimpicu poslije preokreta savladala Juventus s 3:1.

Gosti iz Torina su prvi došli do vodstva i to u 21. minuti, kada je zabio Lemina na asistenciju Higuaina.

Poravnao je De Rossi u 25. minuti, a s rezultatom 1:1 se otišlo na odmor.

Iako su bili bez bh. reprezentativnog kapitena i svog najboljeg strijelca Edina Džeke (31), koji je propustio meč zbog povrede, domaći su uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist.

Zasluge za to pripale su Nainggolanu, koji je prvo u 56. minuti uposlio El Shaarawyja, da bi devet minuta kasnije postavio konačnih 3:1.

Dok je Džeko s tribina u društvu supruge i kćerkice bodrio svoje saigrače, čitav meč za Juventus s druge strane odigrao je Miralem Pjanić (27), čiji je svaki dodir s loptom bio ispraćen zvižducima.

Poslije ovog poraza, Juventus je ostao na učinku od 85 bodova, što je četiri više u odnosu na drugoplasiranu Romu dva kola prije kraja.