Željezničar remizirao na gostovanju s Krupom

U posljednjem susretu osmog kola Lige za opstanak, Željezničar je gostovao Krupi, protiv koje je neočekivano ostao bez dva boda, odigravši 1:1.

Krupa se po ko zna koji put ove sezone pokazala kao nezgodan protivnik, a poslije Sarajeva i Zrinjskog, uspjela je zaustaviti još jednog člana vodeće trojke.

Tim s Grbavice je ipak prvi došao do prednosti u današnjem susretu, a strijelac je u 29. minuti bio Bekrić.

Poravnanje je uslijedilo u 61. minuti, kada Barić spektakularnim udarcem s dvadeset i nešto metara pogađa rašlje gostujućeg gola.

Desetak minuta kasnije mogli su domaći i do preokreta, ali šut Redžića sjajno brani Kjosevski.

U 90. minuti Koljić promašuje stopostotnu priliku, kada je izašao sam pred Kjosevskog i šutirao pored gola.

Unatoč ovom kiksu, Željezničar je ostao na prvoj poziciji (60 bodova), ali sada ima samo dva boda manje od Zrinjskog.

Krupa s druge strane drži peto mjesto s 40 bodova.

Naredne subote izabranike Slavka Petrovića očekuje gostovanje gradskom rivalu Sarajevu.