Bh. reprezentativci Izet Hajrović i Sead Kolašinac večeras su sa svojim timovima odigrali posljednje utakmice ovosezonske Lige prvaka.

U okviru revanš susreta osmine finala Lige prvaka Hajrović je sa Galatasarayem gostovao kod Chelsea, dok je Kolašinac sa Schalkeom igrao na Santiago Bernabeu protiv madridskog Reala.

Prije početka meča u Londonu pitanje putnika za 1/4 finala je bilo neizvjesno jer je prva utakmica između Galate i "Plavaca" završila rezultatom 1:1. No, loša igra turske momčadi večeras je rezultirala laganom pobjedom Chelsea od 2:0.

Izet Hajrović je u igru ušao u 75. minuti meča i nije imao previše prilike da nešto konkretno napravi.

Sa druge strane ekipa Schalkea je gostovala na Santiago Bernabe stadionu nakon što je u prvom susretu na domaćem terenu pregažena od Reala sa visokih 6:1.

Večeras je situacija izgledala malo drugačije, a Real Madrid je upisao novu pobjedu od 3:1. Bh. reprezentativac Sead Kolašinac je odigrao svih 90 minuta u ovom susretu. Podsjetimo, Kolašincu je večeras ispunjen san – zaigrati na Santiago Bernabeu.