Odigrani susreti sedmog kola u Ligi za opstanak

U Ligi za opstanak danas su odigrana tri susreta sedmog kola, poslije kojih je mnogo jasnija situacija na dnu tabele.

Čelik je kao gost slavio protiv Viteza s 0:2 i time napravio veliki korak ka opstanku.

Za veliku pobjedu Zeničana pogađali su Jusić u 15. i Haurdić u 76. minuti.

Mladost DK je pogotkom Aganspahića iz 5. minute savladala Široki Brijeg (1:0), dok su Metalleghe i Olimpic odigrali bez pobjednika 1:1.

Vodstvo domaćinu donio je Vidović iz penala u 13. minuti, da bi bod gostima spasio Uzelac u 59. minuti.

Unatoč tom bodu, Olimpic je i dalje u najgoroj poziciji, ima sedam bodova manje od Metalleghea i najvjerovatnije će biti prvi putnik u niži rang.

Ostavši bez pobjede 15. meč zaredom, egzistenciju je dodatno ugrozio Vitez, koji je ostao na pretposljednjoj poziciji s četiri boda više od Olimpica, ali i tri manje u odnosu na Metalleghe.