Drugi ovosezonski gol bivšeg mladog bh. reprezentativca

Nogometaši Lieferinga slavili su kao gosti protiv Kapfenberga s 0:3 u susretu 33. kola austrijske Erste lige.

Vodstvo im je donio Okugawa u 6. minuti, da bi pobjedu potvrdio bivši mladi bh. reprezentativac Smail Prevljak (21), pogodivši u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Konačan rezultat postavio je Grabovac u 79. minuti.

Prevljaku je to bio drugi ovosezonski gol na 13 nastupa u dresu Lieferinga, za koji je danas igrao do 81. minute.

Prevljak je inače igrač Red Bull Salzburga, ali nastupa za Liefering, drugi tim ovog austrijskog prvoligaša.

Zbog teške povrede ligamenata propustio je veći dio ove sezone, a zaigrao je tek u 21. kolu.

Njegov klub poslije 33 odigrane utakmice zauzima drugu poziciju s 56 bodova, dok je Kapfenberg, koji inače s klupe predvodi bh. stručnjak Abdulah Ibraković, osmoplasirani s četiri boda više od opasne zone.