Posljednja utakmica 28. kola Serie A odigrana je večeras u Rimu na Olimpico stadionu gdje je Pjanićeva Roma ugostila ekipu Udinesea.

U jednoj prekrasnoj atmosferi koji su prije svega priredili domaći navijači mogli smo vidjeti pet golova i pregršt prilika, a pobjedu je na kraju ostvarila momčad Rome.

Utakmica je bila puna neizvjesnosti. Bilo je dosta obostranih prilika, ali je Roma preko Tottija u 22. minuti i Destra u 30. minuti stigla do vodstva od 2:0. Gosti su se početkom drugog poluvremena vratili u igru golom Pinzija, no Torosidis je 20-ak minuta prije kraja ponovo povećao prednost rimskog tima na dva razilike.

Sve što je Udinese u nastavku uspio napraviti jeste gol Baste u 80. minuti za konačnih 3:2.

Reprezentativac naše zemlje Miralem Pjanić odigrao je svih 90 minuta u večerašnjem meču. Bio je jedan od boljih na terenu i prema ocjenjivanju portala Whoscored.com ocijenjen je sa visokom "osmicom".

Njegova momčad je druga na tabeli sa 61 osvojenim bodom, što je 14 manje od prvoplasiranog Juventusa. Ali isto tako Roma ima utakmicu manje u odnosu na Juventus.