Džeko igrao do 71. minute i asistirao za drugi gol Rome

U posljednjoj utakmici 33. kola italijanske Serije A, Roma je na gostovanju deklasirala Pescaru rezultatom 4:1.

Golova nije bilo sve do 44. minute, kada Strootman pogađa za vodstvo Rome.

Samo minutu kasnije, Edin Džeko asistira Nainggolanu, koji je udvostručio prednost.

Do kraja meča, Salah je golovima u 48. i 60. minuti povećao vodstvo Rome, a počasni gol za domaće djelo je Benalija iz 83. minute.

Edin Džeko je večeras imao nekoliko dobrih prilika, a trener Rome Luciano Spalletti je iz samo njemu poznatih razloga odlučio da našeg reprezentativca zamijeni u 71. minuti.

Džeko je burno reagovao nakon zamjene, s obzirom da je trenutno prvi strijelac lige zajedno sa Belottijem iz Torina (obojica dali po 25 golova) te da mu samo jedan gol nedostaje da izjednači rekord Tottija (najbolji strijelac u historiji Rome u jednoj sezoni sa 26 golova) i svoj lični rekord po broju golova u jednoj sezoni (36 u Wolfsburgu).

Ekipe Rome je trenutno drugoplasirana sa 75  bodova i zaostaje osam bodova za prvim Juventusom.