Kolašinac ubilježio dvije asistencije u duelu Schalkea i Ajaxa

Iako su u revanš meču četvrtfinale Europa lige savladali na svom terenu momčad Ajaxa sa 3:2, fudbaleri njemačkog Schalkea ostali su bez plasmana u polufinale, jer su u prvom susretu u Amsterdamu izgubili rezultatom 0:2.

Nakon prvog poluvremena golova nije bilo, da bi Schalke do vodstva stigao u 53. minuti golom Goretzke.

Samo tri minute kasnije, domaći su anulirali prednost Ajaxa iz prvog susreta.

Naš Sead Kolašinac je odlično centrirao, a Burgstaller pogodio za 2:0.

Ajax je od 80. minute igrao sa igračem manje zbog isključenja Veltmana, ali Schalke nije uspio postići gol te se otišlo u produžetke.

Kolašinac je u 101. minuti ponovo asistirao Caliguriju, koji pogađa za 3:0 u korist Schalkea.

Ipak, u drugom produžetku Ajax je golovima Viergevera (111. minuta) i Younesa (120. minuta) postavio konačnih 3:2 i došao do plasmana u polufinale.

Sead Kolašinac je odigrao svih 120 minuta za Schalke te pored dvije asistencije zaradio i žuti karton.

NAPOMENA: Video materijali objavljeni u ovom tekstu postavljeni su na globalnim internet servisima za javno i besplatno dijeljenje video materijala. Oni nisu vlasništvo Reprezentacija.ba portala i Reprezentacija.ba portal ne odgovara za njihov sadržaj i autorska prava.