Džeko stigao do 25. prvenstvenog gola, ukupno 35. ove sezone

Roma je u susretu 32. kola talijanske Serie A na Olimpicu ugostila Atalantu i neočekivano ostala bez pobjede, odigravši 1:1.

Gosti su prvi došli do gola i to u 22. minuti preko Kurtiča, a s rezultatom 0:1 se i otišlo na odmor.

Izjednačenje je uslijedilo u 50. minuti, kada bh. reprezentativni kapiten Edin Džeko (31) pogađa na asistenciju Salaha i dolazi do svog 25. prvenstvenog pogotka, ukupno 35. ove sezone na 46 nastupa.

Džeko je odigrao kompletan meč za Romu, koja je zadržala drugu poziciju (72 boda), dopustivši pak vodećem Juventusu da se odmakne na velikih plus osam.

Atalanta, u čijem rosteru danas nije bilo našeg Ervina Zukanovića, ostala je na petom mjestu s 60 bodova.