Prić još jednom pokazao svoj kvalitet

Sinoć je na stadionu “Asim Ferhatović – Hase” pred oko 10.000 gledalaca odigran derbi meč trećeg kola Lige za prvaka Premijer lige BiH između Sarajeva i Zrinjskog, a konačan rezultat glasio je 0:0.

Junak utakmice bio je bh. reprezentativac i golman Zrinjskog Kenan Pirić (22), koji je u 38. minuti odbranio penal Elvisu Sariću.

Pirić je i drugom poluvremenu imao dobru intervenciju, kada je zaustavio dalekometni udarac Rustemovića i još jednom pokazao zbog čega je najbolji golman u Premijer ligi BiH.

Zanimljivo da je odbranjeni penal u sinoćnjem susretu bio čak šesti  za Pirića u Premijer ligi BiH (od ukupno 12) i trenutno je na učinku od 50 posto odbranjenih kaznenih udaraca.

Dodajmo i da je Pirić ove sezone odbranio tri jedanaesterca u Premijer ligi BiH.