Bez pobjednika u duelu Zrinjskog i Željezničara

U derbi meču 2. kola Lige za prvaka Premijer lige BiH, Zrinjski i Željezničar su podijelili bodove u Mostaru odigravši 0:0.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imali su gosti iz Sarajeva, ali Miroslav Stevanović nije uspio postići gol.

Zrinjski je najbolju šansu imao u sudijskoj nadoknadi meča, međutim udarac Mešanovića odbranio je Kjosevski.

Spomenimo i da su u dva navrata igrači i stručni štab Zrinjskog tražili jedanaesterce u nastavku, ali glavni sudija Ognjen Valjić je procijenio da nije bilo elemenata za kaznene udarce.

Ekipa Zrinjskog je trenutno vodeća sa 49 bodova, slijedi Željezničar sa 48, dok Sarajevo zauzima treće mjesto sa 47 bodova.