Lazio se plasirao u finale Kupa Italije

Iako su u revanš meču polufinala Kupa Italije savladali Lazio sa 3:2, fudbaleri Rome nisu se plasirali u finale, s obzirom da su u prvoj utakmici izgubili rezultatom 0:2.

Lazio je poveo u 37. minuti golom Milinković – Savića, da bi Roma izjednačila preko El Shaarawya u 43. minuti.

Gosti su ponovo poveli u 56. minuti, kada je Immobile pogodio za 1:2, a Roma je do kraja utakmice golovima Salaha u 66. i 90. minuti stigla do trijumfa, koji je nije odveo u finale.

Edin Džeko je odigrao svih 90 minuta za Romu te zaradio žuti karton u prvom poluvremenu.

U timu Lazija, cijeli meč je odigrao naš Senad Lulić.

Lazio će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Napoli – Juventus (Juventus u prvoj utakmici slavio sa 3:1).