Fudbaleri Manchester Citya danas su pobjedom u finalu nad ekipom Sunderlanda stigli do novog trofeja Liga Kupa nakon 38 godina.

City je u jednoj prelijepoj utakmici na Wembleyu stigao do pobjede nad Sunderlandom nakon rezultatskog preokreta. Poveo je Sunderland na početku susreta, ali je City u drugom poluvremenu prekrasnim golovima Tourea i Nasrija stigao do preokreta od 2:1. Pred kraj susreta Navas je golom ovjerio trofej svome timu.

Bh. reprezentativac Edin Džeko susret započeo od prve minute te je zamijenjen u 86. minuti meča. Pružio je veoma dobru partiju, iako nije imao previše prilika za postizanje gola.

Džeko je zajedno sa suigračem Negredom najbolji strijelac ovosezonskog Liga Kupa. Obojica su u ovom takmičenju postigli po šest golova. Upravo je Negredo danas ušao umjesto Edina Džeke.