U susretu 23. kola njemačke Bundeslige, fudbaleri Bayerna ubjedljivo su savladali na svom terenu Schalke rezultatom 5:1.

Bayern je poveo već u trećoj minuti golom Alabe, a Robben je udvostručio prednost u 15. minuti. Mandžukić je postigao novi gol za Bayern desetak minuta kasnije, da bi Robben drugim golom danas povećao vodstvo domaćih na 4:0 u 28. minuti.

Schalke je smanjio na 4:1 autogolom Rafinhe u 64. minuti, a svojim trećim golom na današnjem susretu u 77. minuti iz penala Robben je postavio konačan rezultat od 5:1 u korist Bayerna.

Naš reprezentativac Sead Kolašinac odigrao je svih 90 minuta za Schalke koji se nalazi na četvrtoj poziciji sa 41 bodom, dok je Bayern na prvoj poziciji sa 65 bodova.