Manchester City večeras je na svom Etihadu demolirao Newcastle sa 5:0.

Već u prvoj minuti večeras sjajni Edin Džeko izborio je penal za svoj tim koji je realizovao Aguero.

Džeko je deset minuta poslije asistirao Nasriju koji povećava na 2:0.

Krunu na odličnih prvih 20 minuta igre Citya Edin Džeko postavlja sjajnim golom u 21. minuti. Silva ga je pronašao dubinskom loptom, a naš kapiten sjajno primirio loptu prsima, a zatim je lijevom nogom rutinski poslao iza leđa Krula.

U drugom poluvremenu domaćini su nastavili furiozno. Prvo ime nastavka bio je David Silva koji pogađa u 51. i 53. minuti za konačnih 5:0.

Edin Džeko odigrao je cijeli susret za Manchester City večeras, a u 83. minuti dobio je žuti karton zbog igranja rukom. “Dijamant” je gestikulacijom odmah priznao prekršaj.

Manchester City je sada pet bodova iza prvoplasiranog Chelsea. Naredni meč igraju protiv Barcelone u utorak, a zatim protiv Liverpoola, u nedjelju prvog marta u gostima.