Danas su u Njemačkoj igrane utakmice 22. kola Bundeslige u okviru čega su nastupe upisala naša tri reprezentativca.

U utakmici između Freiburga i Hoffenheima koja je završena bez pobjednika rezultatom 1:1, u redovima domaćih ponovo u sastavu nije bilo našeg reprezentativca Mensura Mujdže koji je ovaj meč presjedio na klupi za rezerve.

Sa druge strane u timu Hoffenheima oba naša reprezentativca Ermin Bičakčić i Sejad Salihović su se našli u početnoj jedanaetorki.

Bičakčić je odigrao svih 90 minuta, dok je Salihović zamijenjen po isteku regularnih 90 minuta.

Werder je u posljednjim minutama susreta spasio bod na gostovanju kod Schalkea. Naš reprezentativac Izet Hajrović u igru je ušao u 72. minuti meča, a gol za spas od poraza postigao je rezervista Prodl koji je ušao nakon Hajrovića.