U prvom susretu 22. kola njemačke Bundeslige, Stuttgart je izgubio na svom terenu od Borussije iz Dortmunda rezultatom 2:3.

Gosti su preko Aubameyanga poveli u 25. minuti, ali sedam minuta kasnijeKlein je iz penala izjednačio rezultat na 1:1.

Šest minuta prije kraja prvog poluvremena Gundogan je postigao gol za novo vodstvo Borussije.

Reus je u 88. minuti postigao treći gol za Borussiju večeras, a konačnih 2:3 postavio je Niedermeier u 91. minuti nakon asistencije Ibiševića.

Zanimljivo, većina medija “ukrala” je Ibiševiću ovu asistenciju, pripisavši je Kostiću.

Vedad Ibišević ušao je u igru u 73. minuti u timu Stuttgarta, a ovo mu je bio jubilarni 200. nastup u njemačkoj Bundesligi.

Stuttgart se nakon ovog poraza nalazi na posljednjem mjestu sa 18 bodova, dok je Borussia deseta sa 25 osvojenih bodova.