Izvještaji o nastupima igrača koji konkurišu za poziv novopečenog selektora A reprezentacije BiH Mehmeda Baždarevića za nadolazeće utakmice protiv Andore i Austrije.

Od pomenutih internacionalaca vrijedi izdvojiti odličan nastup Milana Đurića koji je protiv Juventusa postigao gol i upisao asistenciju. Također zapažene partije su pružili Zukanović, Dumić, Šehić…

Milan Đurić

Cesena – Juventus 2:2 (Đurić 17., Brienza 70. / Morata 27. i Marchisio 33. minut)

Napadač rodom iz Tuzle je pružio sjajnu partiju protiv Juventusa. Susret je započeo od prve minute i zamijenjen je sedam minuta prije kraja utakmice.

Postigao je gol i upisao asistenciju, a izabran je za najboljeg pojedinca susreta, te uvršten u idealni tim kola Serie A.

Ervin Zukanović

Chievo – Sampdoria 2:1 (Izco 2. i Meggiorini 39. minut / Muriel 90+)

Zukanović upisao cijeli nastup u pobjedi Chieva. Odlična partija krunisana je nagradom za najboljeg igrača utakmice.

Semir Štilić

Lechia – Wisla 1:0 (Grzelczak 54. minut)

Nastavio se šampionat u poljskoj Ekstraklasi, Štilić odigrao svih 90 minuta na gostovanju kod Lechie.

Edin Cocalić

Anderlecht – Mechelen 1:1 (Mitrović 78. minut / Veselinović 90+)

Defanzivac Cocalić je tokom januara prešao u Mechelen te ubrzo izborio mjesto u početnih 11. U remiju protiv Anderlechta odigrao je svih 90 minuta i zaradio žuti karton u prvom poluvremenu.

Haris Hajradinović

Charleloi – Gent 0:0

Hajradinović je dobio priliku za odmor u meču protiv Charleloia jer je prethodno odigrao dva meča u roku od četiri dana.

Dario Dumić

New York – Brondby 0:2 (Ornskov, Hasani)

Dobra partija Dumića na poziciji stopera u timu Brondbya.

Nakon utakmice je kazao kako potpuno spreman dočekuje nove ligaške izazove u društvu najboljih Danske.

Mario Vrančić

Hannover – Paderborn 1:2 (Marcelo 66. / Lakić 72. i Meha 79. minut)

Pobjeda Paderborna na gostovanju kod Hannovera za bijeg iz donjeg dijela tabele. Solidan nastup Vrančića koji je igrao do posljednjeg sudijskog zvižduka.

Ibrahim Šehić

Qarabag – Simurq 1:0

Šehić je branio svih 90 minuta za Qarabag koji je trenutno prvi u azerbejdžanskoj Premijer ligi sa sedam bodova zalihe za drugoplasiranim Interom.

Kenan Kodro

Osasuna – Llagostera 0:1 (Juanjo 80. minut)

Kodro ušao u igru u 77. minuti utakmice.

Eldin Hadžić

Sabadell – Zaragoza 0:0

Hadžić susret započeo od prve minute, a zamijenjen je u drugoj minuti sudijske nadoknade. Zaragoza se trenutno nalazi na šestom mjestu 2. španjolske lige i na dobrom putu je za povratak u Primeru.

Ivan Martić Genoa – Verona 5:2

Martić je poraz Verone od Genoe gledao sa klupe za rezervne igrače.