Fudbaleri austrijskog Lieferinga savladali su u prijateljskom meču njemačkog FSV Nordhausena rezultatom 8:3.

Na današnjem susretu za Liefering, koji je trenutno trećeplasirani u drugoj austrijskoj ligi, nastupili su i Smail Prevljak te Adel Halilović.

Devetnaestogodišnji Prevljak koji je na posudbi iz RB Leipziga, obilježio je meč sa čak četiri gola za Liefering.

Bh. internacionalac golove je postizao u šestoj, 20., 25. i 54. minuti.

Prevljak je odigrao svih 90 minuta, dok je juniorski reprezentativac, Adel Halilović u igru ušao početkom drugog poluvremena.

Podsjetimo, Prevljak je u Leipzig došao iz Igmana iz Konjica sa 18 godina, a ove sezone odigrao je po jednu utakmicu za Leipzig i Salzburg, dok je u sedam susreta za Liefering postigao pet golova i ubilježio dvije asistencije.