Veliku pobjedu u okviru 21. kola njemačke Bundeslige ostvarili su danas fudbaleri Eintracht Braunschweiga nad HSV-om. Tri veoma važna boda za Bičakčićev tim u teškoj borbi za opstanak u društvu najboljih Njemačke. Salihovićev Hoffenheim je također trijumfovao i to protiv Ibiševićevog Stuttgarta.

Ekipa Braunschweiga je u derbiju začelja na svom terenu ugostila HSV. Igrao se 23. minut kada je Lasogga donio radost gostujućem timu (0:1).  U drugom poluvremenu domaći igraju dosta agresivnije i zahvaljujući danas odlično raspoloženom Kumbeli dolaze do preokreta.

Kumbela je ušao početkom drugog poluvremena i u rasponu od nešto više od pola sata igre uspio postići het-trik za vodstvo Braunschweiga od 3:2. Drugi gol za goste postigao je Iličević, da bi Hochscheidt pred sami kraj postavio konačnih 4:2.

Naš reprezentativac Ermin Bičakčić odigrao je svih 90 minuta za svoj tim i pružio dobru partiju.

Salihovićev Hoffenheim je pobjedio ekipu Stuttgarta rezultatom 4:1. Sejad Salihović napustio je igru u 86. minuti meča, a upisao je asistenciju kod drugog gola svoga tima.