Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Dohi u okviru posljednjeg kola grupne faze Svjetskog prvenstva poražena od selekcije Hrvatske rezultatom 28:21.

Selektor Hrvatske Slavko Goluža je u ovom meču odmarao neke od ključnih reprezentativaca, ali je sa druge strane i selektor našeg nacionalnog tima Dragan Marković priliku dao igračima koji do sada nisu igrali.

Hrvati su odmah na početku utakmice ostvarili vodstvo i uspješno ga čuvali do kraja meča. Najveća prednost nad BiH je iznosila 11 golova razlike, a poluvrijeme je završeno rezultatom 17:8.

U drugom poluvremenu nešto bolja igra naših Zmajeva, no na kraju smo poraženi sa sedam golova razlike.

Pred našom reprezentacijom je razigravanje u borbi za plasman od 17. do 20. mjesta na Svjetskom prvenstvu u Kataru.

Tako naši Zmajevi naredni meč igraju protiv Bjelorusije, protivnikom koji se nalazi u našoj kvalifikacionoj grupi za plasman na Europsko prvenstvo.

Treba istaći i to da je naš nacionalni tim i danas imao odličnu podršku sa tribina od strane naših navijača.