Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine večeras je u Dohi protiv Makedonije doživjela svoj drugi poraz na Svjetskom prvenstvu.

Makedonci su zasluženo slavili rezultatom 22:25, a u okviru trećeg kola grupne faze. Naš nacionalni tim je loše otvorio utakmicu tako da smo imali zaostatak od četiri gola (0:4). U nastavku poluvremena smo odigrali bolje, te prvi put stigli do vodstva pri rezultatu 7:6.

Ipak, u nastavku smo imali previše izgubljenih lopti što se ispostavilo prevagom kada je u pitanju pobjednik meča. Odbrana je djelovala dobro, ali smo u napadu bili loši.

Djeluje nevjerovatno da smo imali čak 20 izgubljenih lopti. Senjamin Burić i Dejan Malinović su postigli najviše golova za našu reprezentaciju večeras.

Zatresli su mrežu Makedonaca po četiri puta. Benjamin Burić je bio sjajan na golu i sakupio čak 17 odbrana, no  ni to nije bilo dovoljno za pozitivan rezultat.

Narednu utakmicu igramo u srijedu protiv selekcije Tunisa gdje moramo ići na pobjedu ukoliko želimo plasman dalje.