U ponovljenoj utakmici 1/32 finala engleskog FA Kupa, fudbaleri West Hama i Evertona odigrali su fantastičan meč, a West Ham je nakon izvođenja jedanaesteraca izborio plasman u narednu fazu.

Susret u regularnom toku završen je 1:1, da bi u produžecima oba tima postigla po jedan gol.

West Ham je poveo u 51. minuti, a strijelac za veliku radost domaćih navijača bio je Valencia.

Pet minuta kasnije Everton je ostao sa igračem manje nakon što je zbog drugog žutog kartona McGeady morao napustiti teren.

Ipak, Everton je osam minuta prije kraja meča sjajnim golom Mirallasa izjednačio na 1:1 i izborio produžetke.

Everton je uprkos igraču manje u 97. minuti postigli gol za 1:2 kada je Lukaku pogodio na asistenciju večeras odličnog Mirallasa.

Domaći se nisu predavali pa je Cole izjednačio na 2:2 u sedmoj minuti drugog produžetka.

Nakon produžetaka, uslijedilo je izvođenje penala, a uspješnija je bila ekipa West Hama koja je prošla dalje ukupnim rezultatom 11:10.

Bh. reprezentativac Muhamed Bešić počeo je utakmicu u startnoj postavi u timu Evertona i imao solidan nastup, a zamijenjen je u 67. minuti meča.