Tradicionalno za vrijeme Božića širom Engleske se igraju ligaške utakmice. Tako su danas odigrane utakmice 18. kola Premiershipa u kojima su razloga za slavlje imala dva naša reprezentativca.

Begović je sa Stoke Cityem gostovao kod Bešićevog Evertona. Tim Stoke Ctiya je ostvario pobjedu nad “Karamelama” od 0:1 zahvaljujući golu Krkića u 38. minuti meča.

Golman naše reprezentacije i engleskog Stoke Citya Asmir Begović je branio svih 90 minuta za svoj tim, dok sa druge strane u timu Evertona nije bilo našeg reprezentativca Muhameda Bešića.

Džekin City je trijumfovao na gostovanju kod WBA rezultatom 1:3. Iako su igrali bez klasičnih napadača tim Citya je uspio ostvariti novu pobjedu i time zadržao priključak za vodećim Chelseajem.

Naredno kolo je na rasporedu već u nedjelju kada City na domaćem terenu igra protiv Burnleya, dok će Begovićev Stoke ugostiti tim WBA.