Ekipa Rome je večeras na domaćem Olimpico stadionu slovila kao favorit za pobjedu protiv Sassuola, ali je tek u posljednjim minutama susreta izborila izborila remi.

Simone Zaza napadač Sassuola je postigao dva gola za goste u prvih 18 minuta igre za vodstvo od 0:2 i već tada dao nagovještaj da bi njegov tim mogao do punog plijena protiv domaće Rome.

U nastavku prvog poluvremena domaći su napadali, no mreže su mirovale. U drugom poluvremenu posao “Vučici” je dodatno otežao De Rossi koji je zaradio crveni karton u 50. minuti susreta.

Domaći uspjeli smanjiti vodstvo gostiju golom Ljajića sa bijele tačke u 78.minuti. Adem Ljajić je u trećoj minuti sudijske nadoknade postigao svoj drugi gol na utakmici kojim je spasio svoju momčad poraza i postavio konačnih 2:2.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić susret je započeo od prve minute, a zamijenjen je u 72. minuti kada je umjesto njega ušao Keita.

Ekipa Rome se nakon 14 odigranih kola u Seriji A nalazi na drugom mjestu i za liderom Juventusom zaostaju tri boda.