U susretu 15. kola engleskog Premiershipa, ekipa Stoke Cityja napravila je veliko iznenađenje i pobijedila Arsenal rezultatom 3:2.

Stoke je već u prvoj minuti došao do vodstva, a strijelac je bio Crouch.Deset minuta prije kraja prvog poluvremena Krkić je udvostručio prednost, da bi Walters u 45. minuti postigao gol za 3:0 u korist Stokea.

Arsenal je u 68. minuti preko Cazorle iz penala smanjio na 3:1. Konačnih 3:2 postavio je Ramsey u 70. minuti susreta.

Ekipa Arsenala je posljednjih desetak minuta igrala sa igračem manje nakon što je isključen Chambers.

Asmir Begović branio je svih 90 minuta za Stoke i imao nekoliko odličnih intervencija.

Stoke se nakon ove pobjede nalazi na 12. poziciji sa 18 bodova, dok je Arsenal šesti sa 23 osvojena boda.