Manchester City gostovao je danas Leicesteru u utakmici Liga Kupa i slavio sa 1:3.

Naš napadač Edin Džeko od prve minute se našao u početnom sastavu gostujuće momčadi, a povjerenju svog trenera Pellegrinija odužio se sa dva gola.

City je dobro otvorio utakmicu golom Kolarova u 8. minuti, a nije dobro krenulo po Džeku jer je propustio dobru priliku nakon asistencije srbijanskog reprezentativca, no Dijamant u 41. minuti pogađa glavom za 0:1 na asistenciju Millnera.

Edin Džeko za 0:3 pogađa ponovo nakon asistencije Millnera. Englez ulazi sa lijeve strane i odigrava povratni pas prema Džeki koji šalje neodbranjivu loptu za golmana Schmeichela iako je naš reprezentativac šutirao u njegovu stranu gola.

Goal Dzeko – Leicester 0-3 Manchester City – 17… by all-goals-Highlights

Naš reprezentativac je večeras odigrao cijeli meč.