U susretu 10. kola engleskog Premiershipa, fudbaleri Stoke Cityja i West Hama odigrali su 2:2.

Stoke je poveo golom Mosesa u 33. minuti, a Diouf je udvostručio prednost u 55. minuti.

Ipak, gosti su golovima Valencije u 60. i Downinga u 73. minuti uspjeli izjednačiti na 2:2 i osvojiti bod.

Naš reprezentativac Asmir Begović branio je svih 90 minuta za Stoke City koji se trenutno nalazi na 12. poziciji sa 12 osvojenih bodova.

Everton je na svom terenu dočekao Swansea i nije uspio doći do trijumfa. Susret je završen bez golova.

Ekipa Swansea je posljednjih dvadesetak minuta igrala sa igračem manje nakon isključenja Shelveya, ali Everton nije iskoristio brojčanu prednost.

Muhamed Bešić ušao je u igru u 32. minuti u timu Evertona umjesto povrijeđenog Alcaraza i dobio žuti karton u posljednjim trenucima meča.

Everton se nalazi na devetoj poziciji sa 13 osvojenih bodova.