Bayer iz Leverkusena danas je na teškom gostovanju Borussiji iz Dortmunda slavio pobjedu rezultatom 0:1.

Dobru partiju pružio je naš kapiten Emir Spahić za gostujuću momčad, no njegov dobar nastup ostaće u sjeni neprimjerenog ponašanja zbog kojeg je dobio crveni karton u 80. minuti.

Nakon što je grubo startovao sa dvije noge na Lewandowskog, Spahić je došao prvo u verbalni sukob sa igračima Borussije, da bi nakon toga njegova ruka završila na glavi Henrika Miktharyana.

Ponašanje nedolično bilo kojeg fudbalera, posebno kapitena Bosne i Hercegovine, sudac Florian Meyer bez razmišljanja je sankcionisao direktnim crvenim kartonom i Spahiću pokazao put u svlačionicu.

Do kraja susreta također zbog neprimjerenog ponašanja svoj drugi žuti karton dobio je i stoper Borussije Sokratis koji je isključen u sudijskoj nadoknadi.

Bayer se ovom velikom pobjedom do koje je došao preko gola Min Sona u 18. minuti učvrstio na drugom mjestu Bundeslige sa šest bodova prednosti u odnosu na trećeplasiranu BVB, a četiri boda zaostatka za vodećim Bayernom.