Naš reprezentativac Edin Džeko večeras je odigrao svih 90 minuta u gostujućoj pobjedi Manchester Citya nad ekipom WBA rezultatom 2:3.

Momčad Citya je slovila kao faovrit pred početak ovoga meča i već su na samom startu tu ulogu i opravdali. Igrala se deveta minuta kada je Aguero postigao gol za vodstvo od 0:1.

Petnaest minuta kasnije Y. Toure je na asistenciju Kolarova povisio prednost Citya na 0:2 i tada je već bilo jasno da domaći večeras teško mogu do bod-ova. Toure je u 74. minuti udarcem sa bijele tače svojim drugim golom večeras, doveo svoj tim do prednosti od tri gola razlike.

Domaći se bude pred sami kraj i zahvaljujući nespretnoj reakciji golmana Citya, Pantilimona smanjuju prednost na 1:3, a zatim rezervista Anichebe postavlja konačnih 2:3.

Edin Džeko je igrao svih 90 minuta. Iako nije uspio zatresti mrežu njegov učinak večeras se može smatrati dosta solidnim.

City je trenutno treći na tabeli sa  28 osvojenih bodova, šest manje od vodećeg Arsenala.

West bromwich albion 2-3 manchester city all… by Elgates