Juniorska reprezentacija BiH pobijedila je danas Lihtenštajn sa 5:0 na stadionu „Boris Trajkovski“ u Skoplju u prvom kolu grupe 12 kvalifikacija za EP.

Dva gola za naš tim postigao je Amar Burović u 5. i 10. minuti, kao i Luka Juričić u 19. i 55. minuti. U listu strijelaca se upisao i Marko Mihojević u 7. minuti.

Selektor Toni Karačić je taj susret već arhivirao i krenuo da priprema ekipu za utakmicu sa Makedonijom.

„Nezahvalne su utakmice poput današnje u kojoj smo bili apsolutni favoriti. Zasluženo smo pobijedili. Nemamo puno vremena na raspolaganju i odmah se okrećemo pripremama za utakmicu sa Makedonijom. Nastojaćemo da napravimo dobar rezultat u tom meču.“ rekao je Toni Karačić, prenosi Fudbalski savez BiH.

Utakmica BiH – Makedonija na programu je u petak u 15 sati.

Pobjeda naše U19 reprezentacije prva je u zvaničnim utakmicama još od oktobra 2012. godine kada je selekcija Tonija Karačića savladala Kazastan.