Nakon što je postigao dva gola u okviru engleskog Liga kupa Edin Džeko je sa serijom golova nastavio i danas u utakmici Premiershipa.

Manchester City je ostvario pobjedu od 2:4 na gostovanju kod momčadi Hull-a, a naš reprezentativac je postigao dva gola i pružio odličnu partiju.

Prvo je Aguero doveo goste u vodstvo od 0:1 u 7. minuti utakmice, da bi Džeko četiri minute kasnije prelijepim golom povećao prednost Citya na 0:2.

Hull se u potpunosti vraća u igru autogolom Mangale, te preciznim udarcem A. Hernandeza sa bijele tačke. No, na scenu je ponovo stupio Džeko koji svojim drugim golom danas dovodi City do novog vodstva u 68. minuti meča.

U finišu susreta Lampard je ovjerio pobjedu “Građana” i postavio konačnih 2:4.

Odigrao je svih 90 minuta u ovom susretu.

Tako je Manchester City ostvario treću ligašku pobjedu nakon šest odigranih kola.