Fudbaleri Rome večeras su gostovali kod novopečenog italijanskog prvoligaša Empolija gdje su ostvarili pobjedu rezultatom 0:1.

Bio je ovo veoma težak meč za rimsku momčad, no na kraju su uspjeli slaviti. De Rossi je u finišu prvog poluvremena šutirao sa oko 25 metara udaljenosti od protivničkog gola, lopta je pogodila stativu a zatim se odbila od leđa golmana Sepea i završila u mreži.

Do kraja susreta mreže su mirovale tako da je Pjanićev tim stigao do svoje druge pobjede nakon dva odigrana kola.

Naš reprezentativac Miralem Pjanić susret je započeo od prve minute, zamijenjen je u 68. minuti kada je umjesto njega u igru ušao Keita. Pjanić je nakon sjajne partije protiv Fiorentine u okviru prvog kola večeras pružio solidan nastup.

U narednom kolu “Vučica” iz Rima na svom terenu igra protiv Cagliarija.