Prva utakmica četvrtog kola engleskog Premiershipa između Arsenala i Manchester Citya donijela nam je mnogo iznenađenja.

Epitet derbija kola u potpunosti je opravdan, a meč je na kraju završen bez pobjednika rezultatom 2:2.

Prvi gol na susretu postigao je tim iz Manchestera, a strijelac je bio Aguero u 28. minuti meča, te se sa takvim rezultatom otišlo na odmor. Meč je bio mnogo otvoren, pa su gledaoci mogli vidjeti dosta prilika na obje strane. Domaća momčad je svoja počela iskorištavati od 63. minute kada su preko Wilsherea poravnali na 1:1. Desetak minuta kasnije Arsenal je u potpunosti preokrenuo rezultat, a ovoga puta egzekutor je bio Sanchez. Argentinski defanzivac Demichelis je u 83. minuti postigao gol za konačnih 2:2.

Naš reprezentativac Edin Džeko u igru je ušao u 67. minuti umjesto Aguera. U sudijskoj nadoknadi Džeko je imao priliku da svome timu donese pobjedu, no prvo je nakon gužve lopta pogodila stativu, da bi ga u 94. minuti Silva krasno uposlio, no naš kapiten ne realizira priliku te njegov šut sa 15-ak metara od gola brani Szczesny.

Za Arsenal je cijeli susret odigrao jedan od najboljih velških reprezentativaca Aaron Ramsey.

U narednom kolu Manchester City na svom terenu igra protiv Chelsea.